ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: «ΕΝΕΡΓΩ- ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ» (Γ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)
Την Τρίτη 4/6, οι μαθητές/τριες της Γ τάξης επισκέφτηκαν το γραφείο του Δημάρχου Χανίων, κ. Παναγιώτη Σημανδηράκη, ώστε να του παραδώσουν τα αυτοσχέδια καταλύματα που κατασκεύασαν από ανακυκλώσιμα υλικά για τα αδέσποτα της πόλης μας.
Ο Δήμαρχος και οι Αντιδήμαρχοι, κ. Νικηφοράκης και κ. Βαρδάκης, αφού υποδέχτηκαν τους μικρούς μαθητές/τριες του Δημοτικού μας, συζήτησαν μαζί τους για την σημασία της προστασίας των αδέσποτων ζώων και του εθελοντισμού. Συνολικά, η εμπειρία αυτή ήταν πολύτιμη για την προσωπική και κοινωνική ανάπτυξη των παιδιών, ενισχύοντας σημαντικές αξίες και δεξιότητες που θα τους συνοδεύουν στο μέλλον.
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/716/articles/15002/images/p1hvokussg1m9p1c3g4al1nddics4.jpg)