ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗΣ (Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)
Εκπαιδευτική επίσκεψη στο μοναστήρι Χρυσοπηγής με θέμα: «Το ελαιόλαδο και η παραγωγή του» ΟΙ μαθητές/τριες της Β΄ τάξης επισκέφθηκαν το μοναστήρι της Χρυσοπηγής, όπου παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Το ελαιόλαδο και η παραγωγή του». Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε με αφορμή τις ενότητες «Ευκαιριακές Ενότητες» και «Πολιτισμός» του μαθήματος της Μελέτης Περιβάλλοντος.
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/716/articles/14800/images/p1hf7nlv7p1qjd123e22j1hpc1uhe5.jpg)
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/716/articles/14800/images/p1hf7no1dn11ni8oc1bidb77o674.jpg)