ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: «ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΡΩ» (Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)
Οι οι μαθητές/-τριες της Ε΄ τάξης θα έρθουν σε επαφή με το πνεύμα του εθελοντισμού και της αλληλεγγύης. Συγκεκριμένα, τα παιδιά θα ενημερωθούν από υπεύθυνο/η για τους τρόπους με τους οποίους ο/η καθένας/μια μπορεί να βοηθήσει άπορους συνανθρώπους μας. Στην συνέχεια, και οι ίδιοι/ες θα χρειαστεί να συλλέξουν διάφορα είδη πρώτης ανάγκης, για να τα προσφέρουμε στους συμπολίτες μας.
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/716/articles/14673/images/p1h3hn7dt361kabgsj4mnn1qsn4.jpg)
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/716/articles/14673/images/p1h3hn7dt4tcf1uee621ai61ubb5.jpg)