3ο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ: ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΦΥΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ (ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)
Την Παρασκευή 7/4/2023 οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ' τάξης μίλησαν με την παιδαγωγό κα Κουκουδάκη Κυβέλη για το 3ο Εργαστήριο Δεξιοτήτων του θεματικού κύκλου «Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ - Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη». Η συζήτηση έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος «Το ταξίδι της φυγής και της ελπίδας». Η κα. Κουκουδάκη μοιράστηκε την εμπειρία της από το Σχολείο του δάσους στη Μυτιλήνη «Μικρός Ντουνιάς», όπου παιδιά προσχολικής ηλικίας από ντόπιες & προσφυγικές οικογένειες έπαιζαν και μάθαιναν μαζί στη φύση.
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/716/articles/14620/images/p1gurimh1s1vcb1ug8v8h14lutep4.jpg)